Чи потрібен дитині телефон в таборі

Обережно, багато літер! 

Чи потрібні дитині у таборі гаджети?

У багатьох сучасних таборах дітям заборонено мати при собі особисті мобільні телефони. Багато батьків дивуються: «Що ж роблять з нашими дітьми в таборі, якщо їм заборонено мати зв'язок із зовнішнім світом?»

Тим часом, зв'язок із зовнішнім світом зовсім не заборонений, просто досить часто він регламентується внутрішніми правилами.

Вже близько 10 років в найбільш прогресивних таборах усього світу поширена практика заборони мобільних телефонів. Є 3 основні причини введення подібних обмежень: психологічна, педагогічна і технологічна. 
По-перше, напочатку зміни (в період адаптації) телефон справляє негативний вплив на здатність дитини адаптуватися до нового колективу і нових умов життя. Втрачається унікальність такого явища, як тимчасовий дитячий колектив, в якому дитина може почати життя з чистого аркуша. Телефон - це та ниточка, яка пов'язує дитину з його звичним середовищем, постійно нагадуючи йому про те, хто він є, тим самим обмежуючи його коло спілкування і заважаючи набувати новий досвід і знаходити нових друзів. Можливість постійного зв'язку з батьками призводить до небажання дитини боротися з труднощами соціальної адаптації та пристосування до нового місця, часто стає поштовхом до розвитку гіпертрофованого суму за домом і перешкоджає дорослішання дитини. 
По-друге, телефон справляє негативний вплив на навчальний та педагогічний процес, відволікаючи увагу дитини від занять і занурення у програму табору. Особливо небезпечним є використання мобільного телефону в таборах, де мають місце дисципліни екстремального характеру. Використання мобільного телефону може стати причиною порушення техніки безпеки і серйозної травми. 
По-третє, негативний вплив електромагнітного випромінювання на здоров'я дитини також є серйозним аргументом на користь заборони даного пристрою не тільки в дитячих таборах, а й в інших дитячих освітніх установах. 
У нашому таборі використання дітьми особистого мобільного телефону не забороняється, але ми, все ж таки, не рекомендуємо користуватися будь-якими мобільними гаджетами. Для спокою та задоволення цікавості батьків ми щодня викладаємо на сторінки нашого проекту у соціальних мережах фотографії учасників проекту. Батьки також мають можливість зв'язуватися з дітьми за телефоном табору. 
Але мобільний телефон - це річ, яка відповідає своєму часу. Коли діти їдуть в наш табір і все ж таки вирішили взяти з собою телефон, ми рекомендуємо батькам давати їм з собою недорогі телефони, особливо це стосується дітей до 12 років. Діти часто втрачають мобільні телефони, купаються з ними, телефони падають з мотузкового містечка та ламаються. Щоб втрата дорогої речі не сильно розчарувала дитину і не сильно підірвала сімейний бюджет, ми рекомендуємо, утриматися від використання дорогих технічних засобів в таборі. Окрім того, наявність телефона з великою кількістю ігор та додатків постійно відволікає і не дає можливості повноцінно розкрити свій потенціал, дізнатись щось нове та цікаве, розвинути навички спілкування.
Загалом, ми вважаємо, що телефон є однією з тих причин, через яку повноцінно, під час дитячого відпочинку, відпочити не можуть ні батьки, ні самі діти.
Веселого та спокійного вам літа, друзі!